Gdańsk taxi czy jednak komunikacja miejska?

Wybór jakiego środka transportu będzie najbardziej efektywna do przemieszczania się po Gdańsku? To pytanie z pewnością zadaje sobie sporo przyjezdnych. Mamy możliwość wybrać komunikację publiczną, przejazd taksówką, ale także rowery. Na co więc powinien paść nasz wybór?

Czy warto polegać na komunikacji publicznej?

Zwiedzający, którzy wysiądą na Dworcu Głównym w Gdańsku, mogą zdecydować się na podróż autobusem albo tramwajem – przystanki zlokalizowane są tuż obok budynku dworca. Musimy jednakże mieć na uwadze, że przemieszczanie się z bagażami komunikacją publiczną w Gdańsku bywa niekiedy utrudnione, dodatkowo żeby trafić do naszej destynacji w większości przypadków niezbędne będą jakieś przesiadki. Dobrze jednak mieć w świadomości, że z Dworca Głównego możemy przemieścić się bezpośrednio w okolice morza. Od czasu do czasu jednakże, najczęściej gdy musimy zmagać się z bagażem, warto zdecydować się na taxi. Komunikacja publiczna może okazać się natomiast opłacalnym wyborem, jeśli chcemy przejechać się (już bez walizek) do wybranej przez nas dzielnicy. Powinniśmy jednak mieć w pamięci, że nie w każde miejsce dotrzemy jedną linią.

Taxi Gdańsk: kto na pewno powinien skorzystać?

Czy przemieszczanie się taksówką po Trójmieście kiedykolwiek jest opłacalne? Wszystko zależy do sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Jeśli planujemy odrobinę przyoszczędzić. a zarazem chętnie przemieszczamy się pieszo, to najprawdopodobniej poradzimy sobie bez pomocy taksówkarza. Jeśli jednak mamy dużo walizek, a miejsce naszego noclegu znajduje się na obrzeżach miasta czy też planujemy dojechać w jasno określone miejsce, taksówka będzie najlepszym wyborem. Jazda taryfą ma również inne ważne korzyści – znaczna część kierowców świetnie orientuje się w lokalnych atrakcjach i jest w stanie polecić turystom miejsca, w które koniecznie trzeba się wybrać.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.